Igor Drotár

Igor Drotár po Rechbergu: Náš čas určite príde

Postaviť nový pretekársky stroj, ktorý má potenciál vyhrávať, nie je vôbec jednoduché. Veľa by o tom vedeli povedať napríklad vo Formule 1, kedy sa z víťazných tímov stali z roka na rok porazení a z porazených zasa víťazi. Nová sezóna Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu (MSR PAV) nezačala pre Igora Drotára práve najlepšie. Na detské choroby pri nových autách si už akosi zvykol. Tentokrát však nie je dôvod na smútok.

Igor Drotár

Igorova nová Škoda Fabia R5 postavená pre kopce neukázala na nedávnych pretekoch v rakúskom Rechbergu svoj plný potenciál. I keď navonok okamžite zaujala svojím krásnym moderným dizajnom, v jej útrobách sa skrývalo niekoľko detských chorôb. Podobne ako v prípade iných úplne nových áut, ani to Igorovo preteky v Rechbergu nedokončilo. No skúsený pretekár z toho dokázal aspoň vyťažiť niekoľko pozitívnych záverov.

Igor Drotár: „Postaviť takéto nové auto nie je vôbec sranda. Čo dokázali konštruktéri Profiko v takom krátkom čase, je obdivuhodné. Auto má ešte detské choroby. Už na dyname sa ukázali problémy a vďaka časovej tiesni sme šli s vôbec nevyskúšaným autom rovno na preteky. Sobotňajšie tréningy mali slúžiť ako test. Postupne sa však vynorili problémy s brzdami a čerpadlom. Chlapci-mechanici veľa nenaspali, skutočne tvrdo pracovali. Verím, že ich úsilie prinesie svoje ovocie už na najbližších pretekoch v poľskej Zaluži. Naša Fabia je krásna zvonka aj zvnútra, vybavená špičkovou technikou. Som presvedčený, že má víťazný potenciál a jej čas ešte len príde. Akýmsi zadosťučinením je paradoxne fakt, že druhé auto od Profiko dokázalo preteky vyhrať.“

Igor Drotár

Najbližšie preteky MSR PAV budú v poľskej Zaluži 14. a 15. mája.

Zdroj: Martin Trenkler/RPM / Foto: Szabosi/autosportfoto.sk

Pridaj komentár