Slovak National Hill Climb Team

Ambrúzovci v plnej zostave aj na Jankov vŕšok

Po Majstrovstvách Európy pretekov automobilov do vrchu sa Slovak National Hill Climb Team pripravuje na ďalšie kolo slovenských majstrovstiev, ktoré sa bude konať na Jankovom vŕšku pri Uhrovci.

Slovak National Hill Climb Team

Na štart týchto pretekov sa Slovak National Hill Climb Team postaví opäť v plnej zostave.

Chýbať nebude Jozef Béreš mladší s formulou Tatuus Renault 2000, ktorému sa podarilo vybojovať v rámci podujatia v Dobšinej druhé miesto absolútneho slovenského poradia, ale aj víťazstvo v rámci FIA EHCC v triede E2-SS -2000, ale aj tretie miesto v skupine FIA EHCC E2 – SS.

Slovak National Hill Climb Team

Samozrejme na Jankovom vŕšku odštartuje aj ďalší z jazdcov, ktorému patrilo umiestnenie vo FIA EHCC, Peter Florek spoločne s Mitsubishi Lancer EVO IX. Peter dosiahol na posledných pretekoch na body za víťazstvo vo FIA EHCC v skupine S20 triede+3000, navyše mu patrilo druhé miesto v skupine A, ale aj triede A nad dva litre v rámci domáceho šampionátu.

Slovak National Hill Climb Team

Tretím jazdcom, ktorý bude bojovať nielen o body v rámci slovenského šampionátu historikov, ale aj vo FIA Zóne strednej Európy Historikov je Miro Čiliak. Aj Miro spoločne z formulou Metalex MTX 1 – 06 neodišiel z Dobšinej naprázdno, ale s pohárom za víťazstvo medzi historickými vozidlami.

Na štarte nesmie chýbať ani šéf Slovak National Hill Climb Teamu, Peter Ambrúz, ktorému patrí vedenie v triede E1 do dvoch litrov a samozrejme aj na Jankovom vŕšku bude chcieť stáť na stupni najvyššom.

Slovak National Hill Climb Team

Predposledným jazdcom národného tímu je Peter Kacvinský. Ten sa predstaví s Renaultom Clio RS, ktoré už funguje správne a tak sa Peter bude snažiť z neho vyťažiť maximum.

Posledným jazdcom je Sergej Škarpíšek, ktorému sa v poslednej dobe, z dôvodu poruchy Opel Calibra nedarilo dôjsť až do cieľa. Na Jankovom vŕšku to hádam dopadne lepšie.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár