Slovak National Hill Climb Team

Víťazstvo slovenskej reprezentácie pod hlavičkou Slovak National Hill Climb Teamu

Ako sme vás pred víkendom informovali, slovenský národný kopcový tím sa ako reprezentačný súťažiaci zúčastnil podujatia FIA Hill Climb Masters 2016 v Šternberku.

Slovak National Hill Climb Team

Toto finálové podujatie Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu sa jazdí každé dva roky priamo pod hlavičkou FIA, pričom jeho súčasťou je aj súťaž Nations Cup, čiže Pohár národov. Do toho tohtoročného sa zapojilo celkovo štrnásť európskych krajín a práve reprezentácia Slovenskej republiky sa postavilo na najvyšší stupeň pre víťazov.

Okrem spomínanej reprezentácie v ktorej bolo desať jazdcov a v Nations Cupe do ktorého bodovali štyria nominovaní jazdci, ktorý Slovensko vyhralo, samozrejme na skrátenej trati šternberského kopca bojovali všetci o čo najlepší výsledok a o umiestnenie jednotlivcov v samotných pretekoch. Slovak National Hill Climb na tomto podujatí reprezentovala aj štvorica kmeňových jazdcov.

Slovak National Hill Climb Team

Medzi nich patril aj Jozef Béreš mladší spoločne s formulou Renault Tatuus, ktorý zároveň bol aj členom víťazného družstva. Jeho dosahované časy boli na špičkovej úrovni, keď mu v samotnej triede E2-SS patrilo druhé miesto medzi dvojlitrovými formulami.

„Boli to zaujímavé preteky. Na jednej strane som bojoval sám za seba, ale zároveň som musel sledovať aj čo možno najtesnejší rozdiel v časoch v priebehu jednotlivých jázd. Podarilo sa mi zajazdiť výborný čas v prvej z trojice súťažných jázd a v druhej iba o 11 tisícin horší. Organizačne bolo podujatie pripravené perfektne, všade bolo aj napriek chladnému počasiu množstvo divákov. Som rád, že som pomohol slovenskému tímu k nádhernému výsledku,“ opísal svoje pocity Jozef Béreš mladší.

Slovak National Hill Climb Team

Na pretekárskej trati nechýbal ani šéf Slovak National Hill Climb Teamu Peter Ambrúz s vozidlom Vauxhall Vectra ST. Napriek faktu, že v Šternberku nevyhlasoval organizátor jednotlivé triedy, ale iba skupiny vozidiel, Peter bol so svojim výkonom, ale aj výkonom celej slovenskej reprezentácie spokojný.

„Pravdu povediac, nečakal som víťazstvo slovenskej reprezentácie v Nations Cupe. Príjemne ma to prekvapilo a vidím, že môj cit pre výber nominovaných jazdcov bol viac než dobrý. Pri mojich jazdách som si sledoval časy porovnateľných vozidiel a tretie miesto, medzi množstvom dvojlitrových E1-čiek ma potešilo. Ako jeden z organizátorov nášho reprezentačného výberu, ale aj ako Predseda komisie PAV na SAMŠi by som rád všetkých chalanom poďakoval za fakt super výkony. Je jasné, že Slovensko má výborných kopcových jazdcov, čo sa potvrdilo aj na podujatí FIA Hill Climb Masters 2016,“povedal spokojný Peter Ambrúz.

Slovak National Hill Climb Team

Tretím členom Slovak National Hill Climb Teamu v Šternberku bol Peter Florek spoločne s vozidlom Mitsubishi Lancer EVO IX. Peter odviedol na trati rovnako dobrú robotu, škoda len, že nebol vo výbere nominovaných jazdcov do Nations Cupu, keďže sa mu podarilo zajazdiť dve jazdy v presne na chlp rovnakom čase.

„Všetko bolo super. Slovensko dosiahlo výborný výsledok. Mne akosi tunajšia trať nesadla, možno je to aj tým, že som na nej štartoval úplne prvýkrát. Jediné čo ma mrzí je to, že som nebol zaradený do slovenského družstva bojujúceho v Nations Cupe, podarilo sa mi totiž zajazdiť v priebehu súťaže dva absolútne rovnaké časy, čo by pomohlo. Ale to sme nemohli vopred tušiť, čiže všetko je v pohode,“ zhodnotil Peter Florek svoje šternberské snaženie.

Slovak National Hill Climb Team

Posledným členom Slovak National Hill Climb Teamu bol Peter Kacvinský, ktorému v celoročnom zúčtovaní nakoniec patrilo tretie miesto v skupine N, čiže vybavovanie „divokej karty“ bolo v jeho prípade nakoniec bezpredmetné. Napriek faktu, že Peter dosiahol v Šternberku dobré výsledky, so svojou jazdou celkom spokojný nebol: „Vždy sa dá niečo vylepšiť. Napriek tomu som naozaj šťastný, že som tvoril súčasť slovenskej reprezentácie. Robil som čo sa dalo a som rád, že som tu mohol byť.“

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár