Slovak National Hill Climb Team

Ambrúzovci si z Jahodnej odviezli neuveriteľných 28 pohárov

Sedem jazdcov, sedem rôznych druhov súťažnej techniky, dva dni pretekania a zisk celkovo dvadsaťosem pohárov. Taká je bilancia Slovak National Hill Climb Teamu v rámci podujatia Moris Cup Jahodná 2017.

Slovak National Hill Climb Team

Najlepšie zo všetkých jazdcov bratislavského tímu sa na Jahodnej darilo Jozefovi Bérešovi mladšiemu. Ten spoločne so špeciálom Tatuus dokázal po oba dva dni vyhrať absolútne v rámci slovenských majstrovstiev, ale dojazdil aj na druhom mieste absolútne v rámci podujatia zaradeného do seriálu FIA International Hill Cimb Cup. Ak k tomu všetkému pripočítame ocenenia za víťazstvo v kategórii 2 a v triede E2/SC nečudo, že Ďodi si domov odviezol celkovo osem pohárov pre víťaza.

Slovak National Hill Climb Team

Zadarilo sa aj najmladšiemu členovi Slovak National Hill Climb teamu, Denisovi Sujovi, ktorý absolvoval na Jahodnej svoj iba druhý kopcový víkend vo formule Tatuus. Denis získal dve prvenstvá medzi Juniormi, ale aj víťazstvá v triede E2/SS do dvoch litrov, či už v rámci slovenských majstrovstiev, ale aj v rámci FIA International Hill Climb Cup a dve druhé miesta v kategórii 2. Celkový počet pohárov, ktoré si Denis z Jahodnej odviezol sa zrazu vyšplhal na sedem.

Slovak National Hill Climb Team

Ďalším rekordérom v počte nazbieraných pohárov bol Peter Florek. Ten na Mitsubishi Lancer EVO IX bral na Jahodnej dve druhé miesta v skupine N, ale aj triede N+2000, za čo si domov odviezol štvoricu pohárov.

Trojica pohárov spríjemňovala cestu domov aj Petrovi Ambrúzovi. Ten spoločne s vozidlom Vauxhall Vectra ovládol počas oboch dní triedu E1-2000 a v sobotu ešte pridal aj tretie miesto v skupine E1.

Rovnako veľká nádielka, čiže tri poháre cestovali aj s Mirom Čiliakom do Zvolena. Miro pritom bojoval na trati v Košiciach medzi Historikmi s formulou Metalex MTX 1-06. V rámci slovenských historických majstrovstiev bodoval po oba dva dni na druhom mieste a v nedeľu k týmto úspechom pridal aj tretie miesto v rámci FIA Historik Hill Climb Championship.

Slovak National Hill Climb Team

O jedno ocenenie menej, čiže dva poháre si domov odviezol Peter Kacvinský jazdiaci na Renaulte Clio za dve druhé miesta v triede N-2000, ktoré dosiahol v rámci bodovania do slovenských majstrovstiev.

S jedným pohárom odišiel z Jahodnej Pezinčan Marek Foldi. Ten sa divákom predstavil iba druhýkrát s novou technikou Seat Leon Supercopa, pričom si na toto auto ešte stále iba zvyká.

Slovak National Hill Climb Team

Spokojnosť z dosiahnutých úspechov prejavil šéf Slovak National Hill limb Teamu, Peter Ambrúz: „Som nadmieru spokojný. Podarilo sa všetkým členom nášho tímu zozbierať nielen kopu ocenení, ale hlavne množstvo bodov do priebežného seriálu Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2017, čo je podstatné. Každý bod sa totiž bude na konci sezóny spočítavať. Navyše nikto nemal ani najmenšiu kolíziu, čiže aj technika ostala celá a mechanici budú mať o to menej roboty. Už o dva týždne nás totiž čaká ďalšie podujatie v Šternberku.“

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár