Miki Čambal

Miki Čambal na Jahodnej s rekordom v jedna šestkách

Už po pretekoch v Zaluži sme hovorili o tom, že spojenie Miki Čambal a Citroën Saxo môže ešte niekedy v budúcnosti veľmi prekvapiť. Na túto chvíľu nakoniec ani nebolo treba dlho čakať.

Miki Čambal

Krásne slnečné počasie a suchá trať. Ideálne podmienky na preteky automobilov do vrchu. Presne takéto počasie vládlo počas uplynulej soboty a nedele v Košiciach, konkrétne na podujatí Moris Cup Jahodná. Práve tu sa konalo štvrté a piate kolo Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2017.

Miki Čambal

Miki Čmbal, ktorý iba od tohtoročnej sezóny preskočil z pohárových pretekov do veľkého slovenského šampionátu už v sobotu prekvapoval nielen divákov, ale asi aj sám seba neskutočne rýchlymi časmi. Pri ich sledovaní nás napadlo preveriť archívne výsledky z minulých ročníkov Moris Cup Jahodná, pričom sme samozrejme sledovali vozidlá s objemom motora tisícšesťsto centimetrov kubických. „Ciťák“ aj v tomto prípade nesklamal a nám sa podarilo zistiť, že Miki už v sobotu, v prvej ostrej jazde zdolal rekord trate práve v tejto objemovej triede a to hneď o dve celé tri desatiny sekundy. Rekord v jedna šestkách až doteraz patril Jarovi Homolovi , pričom ho dosiahol v roku 2010 v spolupráci s Citroënom C2 S1600, keď sa Na Jahodnej konala z dôvodu povodní iba jediná súťažná jazda. Miki Čambal ten jeho najnovší dosiahol v už spomínanej prvej súťažnej jazde v sobotu 20.7.2017, pričom časomiera sa v jeho prípade zastavila na hodnote 2:16,032 minúty.

Miki Čambal

„Toto zistenie ma najskôr prekvapilo a následne veľmi potešilo. Myslím si, že by sa tento čas dal ešte vylepšiť, ale do Košíc sme so sebou vzali iba veľmi mäkkú zmes pneumatík. To bola chyba, myslel som, že vrchná, úzka časť trate bude celý deň v chládku, v lese ako v minulosti. Po príjazde na preteky sme však zistili, že stromy okolo trate boli počas zimy vyrezané a tým pádom bola trať celý deň aj v týchto miestach na slnku. Napriek tomu som s umiestnením a dosiahnutými časmi veľmi spokojný. Vďaka patrí všetkým čo ma podporujú, vrátane mechanika Mikiho Borovského a mojej rodiny,“ zhodnotil svoj výkon Miki Čambal.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár