Ján Miloň

Ján Miloň sa po Glasbachu posunul na druhé miesto v GT-čkách v Európe

Piate podujatie zaradené do seriálu FIA European Hill Climb Championship posunulo slovenského reprezentanta, Jána Miloňa na druhé miesto v skupine GT v Európe.

Ján Miloň

Podujatie, ktoré sa konalo v nemeckom Glasbachu ležiace na riečke Schwarza v bývalej Nemeckej demokratickej republike hostilo počas uplynulého víkendu jediné nemecké podujatie zaradené do seriálu Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu. Na jeh štarte nechýbal ani slovenský reprezentant Ján Miloň a jeho BMW Z4 GT3.

Trať o dĺžke 5500 metrov absolvovali všetci účastníci počas víkendu hneď šesťkrát. V sobotu tri tréningové jazdy, v nedeľu tri súťažné. V nich dojazdil Ján Miloň na druhom mieste v skupine, ale aj triede GT. Získané body ho zároveň vyniesli v priebežnom poradí európskeho šampionátu na druhé miesto v skupine, ale aj triede GT.

Ján Miloň

„Preteky v Glasbachu neboli pre mňa ničím novým. Štartoval som tu už v roku 2015 ešte so Škodou Fabia WRC, čiže som presne vedel čo ma na týchto pretekoch čaká. Všade už po našom príjazde tu panoval čulý pracovný ruch. Organizátor na tomto podujatí totiž okrem pretekov venuje mimoriadnu pozornosť zabezpečeniu trate, ale aj kultúrnemu programu, ktorý bol pripravený na sobotu večer. Okrem tohto tu bolo množstvo ďalšieho sprievodného programu, množstvo rôznych stánkov s občerstvením a samozrejme mraky divákov. Pre nich organizátor v okolí celej trate pripravil divácke zóny s ozvučením, ale aj veľkoplošné obrazovky. Po príchode do Glasbachu pršalo, našťastie v sobotu ráno vyšlo slnko a krásne počasie vydržalo až do nášho odjazdu. Samotné preteky boli organizačne pripravené na viac ako sto percent, jediné čo by som organizátorovi vytkol, bola neinformovanosť samotných pretekárov. Nikto nám tu v priebehu celého víkendu nedal ani raz výsledky, neustále sme museli chodiť zisťovať naše časy na internet, ktorý tu mal navyše veľmi slabé pokrytie. S podobným postupom som sa nestretol ešte ani na jedných pretekoch. Toto bol však iba jediný zádrheľ, inak všetko fungovalo perfektne. Ja som si preteky naozaj perfektne užil a výborne som si zajazdil. Toto všetko by však nebolo možné bez špičkovej prípravy môjho BMW za čo patrí vďaka mechanikom, ale ani bez podpory partnerov Jantár Teamu, ktorým by som sa rád poďakoval,“ povedal po pretekoch Glasbachrennen 2017 Ján Miloň.

Ján Miloň

Ďalšími pretekmi na ktorých budeme mať možnosť Jána Miloňa a Jantár Team sledovať bude domáce podujatie Proplusco Slovakia Baba 2017. To odštartuje počas 7. – 9.júla 2017 na Pezinskej Babe.

Zdroj: Miroslav Majláth / Foto: Team + autor

Pridaj komentár