Slovak National Hill Climb Team

Ambrúz absolútne štvrtý na pretekoch v Cazine

Trojica jazdcov Slovak-National Hill Climb Teamu v priebehu prvého augustového víkendu absolvovala preteky série FIA CEZ Championship. Tie sa konali v bosnianskom Cazine a Peter Ambrúz na nich obsadil štvrté miesto absolútneho poradia.

Slovak National Hill Climb Team

Nádherné prostredie, ale aj trať a výborná organizácia pretekov, ktoré boli zaradené nielen do seriálu FIA Zone Central European Championship, FIA CEZ Historikov, ale aj chorvátskych a bosnianskych národných majstrovstiev, prilákali množstvo jazdcov z viacerých európskych krajín. Medzi nimi aj trojicu jazdcov slovenského národného kopcového tímu.

Samotný pretekársky víkend sa niesol v znamení neskutočne teplého počasia. V sobotu a v nedeľu počas prvej súťažnej jazdy bolo sucho, v polovici druhej však začalo poriadne pršať. Následne organizátor vyhlásil mokré preteky, čo znamenalo, že jazdci štartujúci po tomto okamihu museli prezuť pneumatiky typu slick z mokré. Spomedzi jazdcov Slovak National Hill Climb Teamu sa najlepšie darilo Petrovi Ambrúzovi, ktorý s vozidlom Vauxhall Vectra ST obsadil spomedzi osemdesiatky jazdcov štvrté miesto konečného absolútneho poradia. Zároveň si pripísal aj body za tretie miesto v triede do priebežného poradia seriálu FIA Zóna strednej Európy.

Slovak National Hill Climb Team

Víťazstvo medzi Historikmi v rámci seriálu FIA CEZ Championship Historických vozidiel, ale aj osemnáste miesto absolútneho poradia si z Cazinu odviezol Miro Čiliak spoločne s formulou Metalex MTX.

Tretí jazdec Slovak National Hill Climb Teamu, Peter Kacvinský uzatváral spoločne s Renaultom Clio Sport prvú päťdesiatku absolútneho poradia.

Pretekmi v Cazine skončila pre Slovak Hill Climb Team viac ako päť týždňov trvajúca šnúra pretekov automobilov do vrchu. Teraz nasleduje takmer trojtýždňová pauza, ktorú niektorí z členov tímu využijú na dovolenku. V prípade Mira Čiliaka nič také nehrozí, ten totiž bude naplno zarezávať pri príprave ďalšieho slovenského kopcového podujatia. Tým bude PROTEC Ostrá Luka 2017, podujatie ktoré odštartuje počas posledného augustového víkendu neďaleko Zvolena.

Zdroj: Miro Majláth

Pridaj komentár