Home / Česko Slovensko / Výborná reprezentácia národného tímu na európskom kopci
Slovak National Hill Climb Team

Výborná reprezentácia národného tímu na európskom kopci

Slovak National Hill Climb Team sa zúčastnil predposledného kola seriálu FIA European Hill Climb Championship. To sa konalo v Ilirskej Bistrici v Slovinsku.

Slovak National Hill Climb Team

Okrem šampionátu súdobých vozidiel sa v rámci podujatia konalo aj predposledné kolo seriálu FIA Historik Hill Climb Championship, ktorého sa vo farbách Slovak National Hill Climb Team zúčastnil aj Miro Čiliak, jazdiaci na formule Metalex MTX 1-06. A treba povedať, že sa mu na slovinskej trati naozaj darilo, veď vyhral svoju triedu a navyše mu patrilo druhé miesto absolútneho poradia v kategórií 5 . Miro ziskom týchto dôležitých bodov vybojoval najlepšiu cestu za tiulom európskeho vicemajstra v Historikoch.

Slovak National Hill Climb Team

Ani ďalšej dvojici, ktorá bojovala o body do veľkej Európy sa nedarilo zle. Peter Ambrúz s vozidlom Vauxhall Vectra ST vybojoval víťazstvo v rámci triedy E2 SH do dvoch litrov, pričom mu navyše patrilo aj piate miesto v skupine E2 SH , Peter Kacvinský na vozidle Opel Kadett GSi dojazdil v rovnakej triede ako Ambrúz na štvrtom mieste.

Slovak National Hill Climb Team

„Boli to pekné preteky. V prvom rade musím povedať, že organizačne nadmieru dobre zvládnuté. Nikto z nás tu ešte nejazdil, čiže sme išli do neznáma, ale trať o dĺžke 5100 metrov bola veľmi pekná. Povrch bol dobrý, akurát asfalt bol z troch, či štyroch rôznych zmesí a hlavne v sobotu, pri tréningoch keď pršalo, mimoriadne šmykľavý. V nedeľu vyšlo slnko a už to nebolo na suchu tak citeľné. Trať bola naozaj rýchla, spomalená dvoma veľmi dobre umiestnenými a postavenými retardérmi a podujatie navyše oplývalo veľmi dobre situovaným depom. Som rád, že sa nám podarilo dobre reprezentovať Slovensko. Zaujímavosťou pretekov bolo aj to, že práve tu sa rozhodlo aj o tohtoročnom európskom absolútnom titule, ktorý získal opäť po roku Talian Simone Faggioli. Teraz nás čaká voľný víkend a následne posledné podujatie zaradené do európskeho šampionátu. To sa bude konať v chorvátskom Buzete,“ opísal Peter Ambrúz preteky v Slovinsku.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Team

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *