Slovak National Hill Climb Team

Výborná reprezentácia národného tímu na európskom kopci

Slovak National Hill Climb Team sa zúčastnil predposledného kola seriálu FIA European Hill Climb Championship. To sa konalo v Ilirskej Bistrici v Slovinsku.

Slovak National Hill Climb Team

Okrem šampionátu súdobých vozidiel sa v rámci podujatia konalo aj predposledné kolo seriálu FIA Historik Hill Climb Championship, ktorého sa vo farbách Slovak National Hill Climb Team zúčastnil aj Miro Čiliak, jazdiaci na formule Metalex MTX 1-06. A treba povedať, že sa mu na slovinskej trati naozaj darilo, veď vyhral svoju triedu a navyše mu patrilo druhé miesto absolútneho poradia v kategórií 5 . Miro ziskom týchto dôležitých bodov vybojoval najlepšiu cestu za tiulom európskeho vicemajstra v Historikoch.

Slovak National Hill Climb Team

Ani ďalšej dvojici, ktorá bojovala o body do veľkej Európy sa nedarilo zle. Peter Ambrúz s vozidlom Vauxhall Vectra ST vybojoval víťazstvo v rámci triedy E2 SH do dvoch litrov, pričom mu navyše patrilo aj piate miesto v skupine E2 SH , Peter Kacvinský na vozidle Opel Kadett GSi dojazdil v rovnakej triede ako Ambrúz na štvrtom mieste.

Slovak National Hill Climb Team

„Boli to pekné preteky. V prvom rade musím povedať, že organizačne nadmieru dobre zvládnuté. Nikto z nás tu ešte nejazdil, čiže sme išli do neznáma, ale trať o dĺžke 5100 metrov bola veľmi pekná. Povrch bol dobrý, akurát asfalt bol z troch, či štyroch rôznych zmesí a hlavne v sobotu, pri tréningoch keď pršalo, mimoriadne šmykľavý. V nedeľu vyšlo slnko a už to nebolo na suchu tak citeľné. Trať bola naozaj rýchla, spomalená dvoma veľmi dobre umiestnenými a postavenými retardérmi a podujatie navyše oplývalo veľmi dobre situovaným depom. Som rád, že sa nám podarilo dobre reprezentovať Slovensko. Zaujímavosťou pretekov bolo aj to, že práve tu sa rozhodlo aj o tohtoročnom európskom absolútnom titule, ktorý získal opäť po roku Talian Simone Faggioli. Teraz nás čaká voľný víkend a následne posledné podujatie zaradené do európskeho šampionátu. To sa bude konať v chorvátskom Buzete,“ opísal Peter Ambrúz preteky v Slovinsku.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Team

Pridaj komentár