Jantar Team

Ján Miloň a Jantar Team odštartovali sezónu FIA EHCC víťazstvom

Slovenský reprezentant, minuloročný štvrtý jazdec kategórie I., ale aj druhý v skupine GT a triede GT3 v rámci seriálu FIA European Hill Climb Championship, Ján Miloň odštartoval tohtoročnú sezónu hneď dvojicou víťazstiev.

Jantar Team

Podujatie pod názvom 48. Internationales Rechbergrennen „Hill Climb Grand Prix of Austria“ 2019 odštartovalo ako druhé kolo tohtoročného seriálu FIA European Hill Climb Championship, ale aj slovenských kopcových majstrovstiev. Počasie opäť v Rechbergu „nesklamalo“ a po tom, čo tu všetci v minulosti zažili sneženie, či takmer tropické horúčavy, teraz bolo počas víkendu síce pekne a slnečno, no zároveň aj poriadne chladno. Napriek tomu bola trať doslova obsiata divákmi a na štart sa postavilo takmer dvestopäťdesiat jazdcov z celej Európy. Medzi nimi nemohol chýbať ani slovenský reprezentant Ján Miloň, Jantar Team a vozidlo McLaren 650S GT3.

„Je pravda, že seriál FIA EHCC už odštartoval vo Francúzsku, ale ja som sa týchto pretekov nezúčastnil a štartujem vlastne až tu v Rechbergu na druhom podujatí tohtoročnej sezóny. Napriek tomu, že sú to moje úvodné preteky v tomto roku, som spokojný. Všetko funguje perfektne a mne sa podarilo už dnes v tréningu zajazdiť čas, ktorý bol v minulom roku najlepší. Verím tomu, že zajtra v súťažných jazdách dokážem svoj čas ešte vylepšiť. Trochu ma mrzí, že v GT-čkach tu nie je veľká konkurencia, ale to sa na pretekoch stáva. Snáď nabudúce nás bude podstatne viac,“ povedal po sobotňajších tréningových jazdách v Rechbergu Ján Miloň.

Jantar Team

V nedeľu v dvojici súťažných jázd, ktorých súčet časov určil konečné poradie pretekov, Ján Miloň predviedol nádherný výkon, ktorý znamenal víťazstvo v kategórii I., ale aj skupine GT a triede GT3. Okrem toho Janko vylepšil aj svoj najrýchlejší čas.

„Dnes to bolo naozaj dobré. Už v prvej súťažnej jazde sa mi podarilo posunúť včerajší čas o niekoľko desatín sekundy na hodnotu 2:22,345 minúty. Mechanici ma v servise stále presviedčali, že musím ešte zrýchliť, ale mne sa ich cieľ 2:20 zdal nedosiahnuteľný. A to aj z dôvodu, že posledná jazda na pretekoch v minulosti nebola vždy mojou najlepšou. Podarilo sa mi to vlastne iba na posledných pretekoch minuloročnej sezóny. Chalani ma nakoniec pred jazdou tak „vyštengrovali“, že som to skúsil. Výsledkom bol čas 2:19,903 sekundy. Som maximálne spokojný,“ doplnil Ján Miloň po dvojici súťažných jázd v Rechbergu.

Jantar Team

Jantar Team, Jána Miloňa a McLaren 650S GT3 sa teraz presunie do Portugalska a Španielska, kde sa budú konať ďalšie dve kolá seriálu FIA European Hill Climb Championship. O tom, ako sa na týchto podujatiach darilo Jánovi Miloňovi, vás budeme opäť informovať.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár