RUFA SPORT

Špičkový, ale aj smolný výkon RUFA SPORT Teamu na Barum Rally

Slovenský RUFA SPORT Team sa opäť blysol a v rámci Barum Czech Rally Zlín 2019 odštartoval spoločne s európskym šampiónom Alexeyom Lukyanukom. Ten predvádzal špičkový výkon a nebyť smoly, určite by toto podujatie absolútne ovládol.

RUFA SPORT

Ako sme vás už informovali, pre tohtoročnou Barum Rally prišlo k dohode medzi slovenským RUFA SPORT Teamom a Sainteloc Junior Team, ktorý Alexey Lukyanuk reprezentuje v rámci celého seriálu FIA European Rally Championship. Úradujúci majster Európy, ale zároveň aj aktuálny líder šampionátu spoločne so spolujazdcom Alexeyom Amautovom a vozidlom Citroën DS3 R5 odštartoval tohtoročnú Barumku tretím časom na mestskej rýchlostnej skúške, čo vôbec nebolo zlé. V sobotu, na už klasických rýchlostných skúškach Alexey dokazoval, že v Zlíne má chuť si nielen pripísať na svoje konto množstvo bodov, ale súťaž aj absolútne vyhrať. Dôkazom bolo víťazstvo hneď v prvom teste úvodného súťažného dňa. V druhom teste síce dojazdil na druhej priečke, už v tomto okamihu však bolo isté, že o víťazstvo sa poriadne pobije trojica jazdcov Lukyanuk – Kopecký a Gryazin. Táto trojica už po troch odjazdených rýchlostných skúškach celej súťaže poriadne odskočila od zvyšku štartového pola. V štvrtom teste opäť bral víťazstvo Alexey, čo ho následne aj vynieslo na vedúcu pozíciu absolútneho poradia. Po šiestom meranom úseku síce Alexey spadol na druhé miesto aktuálneho poradia, jeho strata na vedúcu pozíciu bola však iba nepatrná. Bolo jasné, že svoju kožu ľahko nepredá. Žiaľ, v ôsmej rýchlostnej skúške dostala posádka RUFA SPORT Teamu defekt a roztrhaná pneumatika následne poškodila riadenie Citroënu DS3 R5. Strata bola obrovská a posádka sa prepadla až na štyridsiatu deviatu pozíciu aktuálneho poradia. V poslednej etape však nenechala nič na náhodu, Lukyanuk s Amautovom pridali ďalšie tri víťazstvá v rýchlostných skúškach. Postupne sa prepracovávali smerom nahor v priebežnom poradí a v cieli im nakoniec patrilo osemnáste miesto absolútneho poradia.

RUFA SPORT

„Musím povedať, že to bola asi jedna z najnapínavejších rally súťaží v histórii nášho tímu. Alexey podal naozaj fantastický výkon vhodný majstra Európy. Nebyť nešťastného defektu a následného poškodenia zavesenia kolesa, myslím si, že by sme dnes oslavovali absolútne víťazstvo. Technické poruchy a defekty však rovnako k rally športu patria a treba s nimi počítať. Dnes sme to boli my kto mal smolu, nabudúce to bude niekto iný. Musím poďakovať posádke za výborný výkon, mechanikom za špičkovú prípravu auta a všetkým partnerom a fanúšikom za podporu,“ zhodnotil Ľubomír Kleman, manažér RUFA SPORT Teamu.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Tibor Szabosi

Pridaj komentár