XIQIO Racing

Tomáš Struckel zvládol svoje prvé kopcové preteky na výbornú

Modré Subaru Impreza WRX STi košického XIQIO Racing Teamu osedlal pri svojej kopcovej premiére Tomáš Struckel. Výsledkom bolo jedno štvrté a jedno tretie miesto v triede 4a.

XIQIO Racing

Podujatie L Racing Ostrá Lúka 2020 hostilo tretie a štvrté kolo tohtoročných AZ Car Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu 2020. A práve na tomto podujatí si prvýkrát vo svojej jazdeckej kariére vyskúšal ako chutia preteky automobilov do vrchu aj mladučký Tomáš Struckel. Po rally súťažiach a hlavne slalomoch, v ktorých tento rok doslova dominuje, boli kopce pre Tomáša až doposiaľ veľkou neznámou. Teda nie až takou neznámou z pohľadu mechanika, z tejto strany pozná Tomáš vďaka Igorovi Drotárovi preteky automobilov dopodrobna. Iné je však servisovať pretekárske auto a úplne iné je posadiť sa doň a absolvovať preteky. A presne túto nepoznanú veličinu si teraz mal možnosť Tomáš vďaka XIQIO Racing Teamu otestovať na vlastnej koži. Ako sme už v úvode hovorili, dopadlo to výborne, veď Tomáš dokázal s postaršou, ale plne funkčnou technikou konkurovať mnohým jazdcom, keď v sobotu dojazdil na štvrtom mieste v triede 4a, ale aj na Pätnástom mieste absolútneho poradia. V nedeľu svoj výkon ešte vylepšil, keď mu v triede patrilo tretie miesto a v absolútnom poradí štrnásta priečka.

XIQIO Racing

Chodil som na kopce v minulosti s otcom, keď ešte on sám jazdil. No a teraz s Igorom Drotárom ako mechanik. Nikdy, až doteraz som si však kopec nevyskúšal ako jazdec. Teraz vďaka pánovi Mičákovi to vyšlo. Bolo to dosť hektické, všetko bolo dohodnuté veľmi narýchlo, ale musím povedať, že vôbec nebanujem. Bolo to o to zaujímavejšie a o to zábavnejšie. S výsledkom som nadmieru spokojný, nečakal som, že hneď na prvýkrát to bude také dobré. Samozrejme rád by som poďakoval Mariánovi Mičákovi a jeho tímu za krásne zvezenie,“ povedal spokojný Tomáš Struckel po pretekoch.

Samozrejme radosť mal aj už spomínaný Marián Mičák: „Naozaj to bolo rýchle rozhodnutie, ale vôbec nebanujem. Tomáš ma opäť veľmi prekvapil, veď jazdil časy porovnateľné s niektorými dlhoročnými jazdcami, ktorí majú ďaleko viac skúseností ako on. Verím, že Tomáša niekedy v budúcnosti, ešte určite uvidíme opäť na trati.

XIQIO Racing
To, kedy a na akom podujatí sa tak stane, ešte dnes nevieme, ale už teraz sa na Tomáša a Subaru Impreza WRX STi tešíme.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár