Jantar Team

Jantar Team DAKAR 2021 – 12. etapa – CIEĽ RALLY DAKAR 2021

Yanbu – Jeddah

Jantar Team v cieli Rally Dakar 2021. Posledná, krátka 202 kilometrov dlhá etapa Rally Dakar 2021 uzavrela okruh po Saudskej Arábii, pričom doviedla súťažiacich naspäť do Jeddahu.

Jantar Team

Obaja jazdci slovenského Jantar Teamu úspešne absolvovali súťaž, ktorá obsahovala celkovo viac ako 8000 kilometrov vrátane 4767 ostrých kilometrov a postavili sa spoločne na cieľovú rampu Rally Dakar 2021.

David Pabiška absolvoval poslednú etapu na 32. mieste, pričom zároveň úspešne dokončil už svoj dvanásty Dakar a stále tak drží 100% úspešnosť dojazdu do cieľa na tejto najťažšej rally na svete. V celkovom poradí patrí Davidovi 30.miesto a v hodnotení kategórie Original by Motul skončil na 4.mieste.

Rudolf Lhotský dnes dojazdil na 49.mieste, pričom v celkovom poradí mu patrí 41.miesto. V kategórii Original by Motul bez asistencie dojazdil Rally Dakar 2021 na 9.mieste.Jantar Team

David Pabiška:
Určite to bol môj najťažší Dakar za celú moju kariéru. Nedá sa to zrovnať s ničím predtým. Južná Amerika pre mňa vlastne bola iba prechádzkou, ale tu v Saudskej Arábii som mal fakt niekedy dojem že zomriem. Samozrejme to umocnila aj kategória bez asistencie, kde servis zaberie množstvo síl a tie následne chýbajú. Ale je super pocit byť zase v cieli. Som na Dakare už dvanásty krát a emócie sú stále neskutočné. Človek chce všetko zažiť znovu a znovu. Všetkým, ktorí nám akokoľvek pomohli ku štartu na Rally Dakar 2021 patrí veľké ďakujem.

Rudolf Lhotský:
Neskutočná drina, ale stálo to za to. Som strašne rád, že som dojazdil až do cieľa. Pre mňa je to neskutočný zážitok. Člověk celý rok maká, pripravuje sa, trénuje a všetko sa to teraz zúročilo. Som na 41.mieste v cieli a je to pre mňa obrovské výsledkové zlepšenie. V Original by Motul som si dal za cieľ dojazdiť v TOP5, žiaľ to sa nepodarilo, ale som spokojný aj s 9.miestom. Ďakujem celej mojej rodine, partnerom a hlavne Jánovi Miloňovi, ktorý dal tento projekt celý dohromady a umožnil nám odštartovať.

Jantar Team

Ján Miloň:
Som neskutočne šťastný. Mal som tri priania. Dojazdiť s oboma motorkami, č osa podarilo. Druhým cieľom bolo dôjsť bez zranení a to sa rovnako podarilo a konečne tretie prianie bolo umiestnenie Davida v TOP5 a Ruda v TOP10. Ani neviem prečo som si to takto prial, ale teraz je vidieť, že sny sa dokážu aj splniť. Ďakujem obom jazdcom za nasadenie a partnerom za ich priazeň. Bez nich by to nešlo.

Zdroj: Miro Majláth

Pridaj komentár