Miroslav Zapletal

Smutný cieľ Rally Dakar 2021 pre Slováka Mareka Sýkoru

Slovák Marek Sýkora absolvoval vo svojom živote už niekoľko dakarských súťaží. Pamätá si Afriku, ale aj Južnú Ameriku a v minulom roku úspešne stál na cieľovej rampe aj v Saudskej Arábii.

Miroslav Zapletal

Rally Dakar 2021 bol pre Mareka Sýkoru o trochu iný ako tie predchádzajúce. Spočiatku najťažšia súťaž na svete odsýpala veľmi dobre. Po štvrtej etape dokonca spolu s Čechom Miroslavom Zapletalom, ktorý pridával plný plyn a zároveň točil volantom Fordu F150 EVO figurovali na siedmom mieste v triede T1.1. hneď za továrenskými tímami. Potom prišla porucha vozidla, ktorú sa nepodarilo odstrániť priamo v púšti. Česko-slovenskej dvojici neostalo nič iné, iba súťažné vozidlo nechať v púšti, privolať si organizátorský vrtuľník a s jeho pomocou sa prepraviť do bivaku. Počas nasledujúceho dňa, keď prebiehal šiesta etapa Rally Dakar 2021 sa Offroadsport.cz Teamu podarilo vyslobodiť Ford z púšte, prepraviť ho do bivaku a v rámci voľného dňa objaviť poruchu v elektronike, ktorá znemožňovala ďalšiu jazdu. Samozrejme po tomto okamihu už súťažná posádka Miro Zapletal – Marek Sýkora mohli absolvovať súťažnú trať iba mimo súťažne. Napriek tomu sa nevzdávali a odmenou im bol dnešný dojazd až do Jeddahu, kde Rally Dakar 2021 mala svoj cieľ.

Miroslav Zapletal

Sme v cieli Rally Dakar 2021. Súťaž sme absolvovali v podstate celú, aj keď nárok vybehnúť na cieľovú rampu sme stratili už pri poruche auta v piatej etape. Sme tu, a sme spokojní aj keď je to taká spokojnosť „cez zuby“. Nič sa nedá robiť, aj takúto podobu má motoristický šport. Jazdec sa môže v niektorých momentoch aj roztrhnúť, spolujazdec nemusí minúť ani jeden way-point, ale keď zaštrajkuje technika, potom sú obaja bezradní. A presne to bol náš tohtoročný prípad. Sme radi, že sme tu, na jednej strane sa tešíme, no na druhej sme smutní. Napriek tomu ďakujeme všetkým, kto nám akokoľvek pomohol zúčastniť sa tohto dobrodružstva. Veríme, že sme nikoho nesklamali a veríme, že si to o rok opäť zopakujeme,“ povedal Marek Sýkora po prejazde cieľom Rally Dakar 2021.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: offroadsport.cz, Mila Janacek, dakar.com

Pridaj komentár