LUNA Racing

LUNA Racing Team odchádzal z Nových Oždian s pohármi

Piaty pretekársky víkend slovenského kopcového šampionátu v Ožďanoch dopadol pre LUNA Racing Team výborne, keď si Petra Halušková odviezla po oba dva dni poháre za tretie miesto.

LUNA Racing

Pretekmi v Ožďanoch v roku 2019 odštartovala svoju pretekársku kariéru, keď za volantom zeleného Volkswagenu Golf svojho otca Ľuba. Od tej doby sa neustále zlepšuje, čoho dôkazom je fakt, že v rámci uplynulého víkendu dokázala vybojovať dve tretie miesta v absolútnom poradí v rámci Slovenského kopcového pohára.

Spočiatku to v sobotu poriadne šmýkalo, ale v rámci ostrých jázd to už bolo fajn. Som naozaj rada, že sa mi podarilo zajazdiť dobré časy. Bol to pre mňa veľmi vydarený víkend. A to aj napriek tomu neskutočnému, doslova tropickému teplo, s ktorým sme sa museli vysporiadať,“ povedala spokojná Petra Halušková.

LUNA Racing

Nielen Peťa na pretekoch v Ožďanoch reprezentovala slovenský LUNA Racing Team. Druhým jazdcom bol Marián Kekeňák jazdiaci na Forde Fiesta Proto, ktorý bojoval o body v rámci Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu. Keko mal však poriadne ťažkú pozíciu, keďže v triede 4a proti nemu bojovala veľmi silná konkurencia. Napriek tomu to zvládol dvakrát na piatom mieste, pričom v celkovom poradí mu patrilo jedenkrát desiate a jedenkrát jedenáste miesto.

Som spokojný, auto fungovalo o poznanie lepšie ako na Ostrej Lúke. Trošku ma mrzí, že sme nešli namiesto kopca rally, ale už s tým nič nenarobíme. Sme tu, berieme ďalšie body do priebežného poradia šampionátu. Je pravda, že ja nie som kopciar a tak to niekedy pošlem trochu bokom a tam ten čas samozrejme uteká. Ale som spokojný, bol to dobrý víkend,“ doplnil Marián Kekeňák.

LUNA Racing

LUNA Racing Team a jeho dvojica jazdcov sa fanúšikom motoristického športu predstavia opäť o mesiac, na pretekoch automobilov do vrchu v Dobšinej.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár