ARIES RACING

Na scénu vstupuje ARIES RACING!

Na pretekoch automobilov do vrchu v Ožďanoch potvrdil mladý tím z Revúcej pripravenosť do sezóny 2021.

ARIES RACING

Fanúšikom a insiderom motoristického športu na Slovensku meno Pavol Cireň predstavovať určite netreba. Revúčan odjazdil viacero pekných sezón na tratiach automobilových súťaží a vidieť sme ho mohli aj na niektorom zo slovenských kopcov. Čas však dozrel a Paľo sa rozhodol pre ďalší posun vo svojej štvorkolesovej kariére. V roku 2020 vznikol nový tím ARIES RACING. „Život to nejako priniesol. Rozhodol som sa, že založím vlastný tím a skúsim aj iný súťažný priestor,“ prezrádza 35-ročný pretekár, ktorý pod iným súťažným priestorom zjavne myslí okruhový šport.

Debutovali sme vlani na Slovakia Ringu s ambicióznou Mazdou MX5. Vlaňajší rok však automobilovým pretekom príliš neprial a absolvovali sme iba zopár štartov,“ vysvetľuje Paľo Cireň. „Všetko zlé je však na niečo dobré a tak som si vyskúšal techniku a tiež iný spôsob súťaženia, než na ktorý som bol zvyknutý z automobilových súťaží, či kopcov. Kontaktný okruhový šport je zasa niečo iné. Nová intenzívna a vzrušujúca výzva, ktorá ma láka.

ARIES RACING

Tým, že nás pandémia na mesiace zatvorila doma a nedovolila vyštartovať na preteky, mohli súťažné tímy pracovať na svojej technike a ujasniť si svoje ďalšie plány. Rovnako tak Paľo Cireň využil nútenú prestávku a dôsledne repasoval Mazdu MX5, ktorú sa rozhodol vyskúšať na „relatívne domácom“ kopci v Ožďanoch. Práve tam sa totiž uplynulý víkend jazdilo piate podujatie slovenskej kopcovej sezóny 2021. „Najlepšie sa auto vyskúša v pretekoch a tak nebolo čo riešiť. Potrebovali sme si overiť funkčnosť systémov a vychytať prípadné nedostatky,“ potvrdzuje podstatu prvého štartu v sezóne 2021 Revúčan. Do kokpitu sa v tíme ARIES RACING rozhodli posadiť dvadsaťročného Dávida Derďáka, ktorý sa tak po ročnej pauze znova vrátil za súťažný volant.

ARIES RACING

Ponuke od Paľa som sa veľmi potešil,“ vraví Dado Derďák. „Povedali sme si, že cieľom nie je robiť výsledok, ale pojať preteky ako poctivý test. A to sa myslím aj podarilo. Štartovali sme v Slovenskom kopcovom pohári (SKP) a dobre sme si zajazdili. Bolo jasné, že „zadokolka“ na trati, aká je v Ožďanoch si veľké ambície robiť nemôže, no a podľa toho sme pracovali. Výsledkom je, že môžeme konštatovať, že auto je pripravené na ďalší priebeh sezóny.

ARIES RACING

A ako bude vyzerať ďalší program tímu ARIES RACING v sezóne 2021? „Radi by sme s Mazdou vyskúšali sériu HistoCupu, kde by sme sa mohli konfrontovať so seberovnými autami. V kalendári sú ešte štyri preteky tejto série, pričom ten najbližší sa bude jazdiť v júli na Pannonia Ringu. Ak sa nám to podarí zvládnuť, ako by sme si želali, tak by sme k tomu mohli pridať aj niekoľko ďalších štartov,“ prezrádza šéf tímu, Paľo Cireň. „Samozrejme, že to všetko bude závisieť od okolností a našich možností. Rád by som odjazdil aj niekoľko štartov na slovenských kopcoch s „Myšiakom“, no ako vravím, čas ukáže čo bude nakoniec reálne. Veľmi si vážime podporu našich partnerov, ktorým sa aj týmto chcem pekne poďakovať, že stoja pri nás aj v týchto ťažkých časoch.

ARIES RACING

Zdroj: Ľuboš Kašický / freefoto: Julo Salzer, Motorsportmedia.sk

Pridaj komentár