DEMO MOTORSPORT

DEMO MOTORSPORT – Ako keď minca o stôl cinkne

Vydarený víkend v Ožďanoch vlial pretekárovi zo Žiaru nad Hronom novú energiu a chuť do pretekania. Jaro konštatuje, že tak podarený víkend, keď do seba všetko zapadlo, ako malo, už dávno nezažil.

DEMO MOTORSPORT

Piaty podnik Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu privítali slnkom rozpálené Ožďany. „Vôbec som sa do Oždian netešil,“ priznal pretekár DEMO MOTORSPORT TEAM-u, Jaroslav Dubóczi. „A nebolo to iba tou páľavou. V ostatných rokoch sa mi na miestnej trati nedarilo. Raz ma zradil motor, inokedy som sa zasa nedokázal koncentrovať a už som si začal namýšľať, že táto trať mi prináša smolu. V tomto roku však konečne padli všetky predsudky a podaril sa nám tu nádherný víkend.

Pre Jara sezóna 2021 nezačala práve najlepšie. Vytrápil ho Slovakia Ring a neprial mu ani domáci kopec na Ostrej Lúke. „Bolo to demotivujúce,“ otvorené vraví Žiarčan, ktorý však ako správny slovenský sokolík znova odhodlane vzlietol a zaostril svoj zrak na nové ciele. „Využili sme mesačný odstúp od Ostrej Lúky a pripravili sme sa, ako sme najlepšie vedeli. Motor na brzde však ukázal, že má približne o desať percent slabší výkon, než mal v úvode sezóny, čo nám veľké šance pred štartom nedávalo. Navyše horúčavy vôbec neprajú turbomotorom a tak sme so svojimi očakávaniami skromne „sedeli na zemi“. O to viac nás potom potešil samotný priebeh víkendu.

DEMO MOTORSPORT

Už časy z prvých tréningov totiž naznačovali, že to nebude až také zlé. Jaro Dubóczi sa držal v prvej päťke a jazdil veľmi konštantné hodnoty. „Auto fungovalo bezchybne a ja som sa mohol naplno sústrediť sám na seba, a na výkon na trati,“ pochvaľoval si Dubóczi. „Trať sa neustále zohrievala, preto sme vsadili na tvrdšiu zmes. Obával som sa totiž, že mäkšie gumy by sa prehriali už v polovici trate a prestali by fungovať. Na moje prekvapenie som v sobotu jazdil, prakticky za všetkých podmienok, približne rovnaké časy. To ma príjemne zaskočilo, lebo som sledoval, že so zvyšujúcimi sa teplotami sa časy súperov zhoršovali. Ostávalo teda už len udržať nasadené tempo a neurobiť chybu,“ sumarizuje priebeh prvého súťažného dňa pretekár DEMO MOTORSPORT TEAM-u, ktorému odmenou pre jeho Seat Leon Supercopa bolo napokon druhé miesto v Skupine 4, ako aj v Triede 4a, respektíve šieste miesto v absolútnom poradí.

DEMO MOTORSPORT

Žiarčan v sobotu postavil výborný základ, na ktorom mohol budovať aj počas druhého súťažného dňa. „V nedeľu som si dovolil vynechať prvý dopoludňajší tréning. V druhom som však zajazdil čas na úrovni sobotňajšej ostrej jazdy, čo mi len dodalo sebavedomie do popoludňajších ostrých jázd,“ približuje priebeh druhého súťažného dňa Jaro Dubóczi, ktorý hneď na prvú ostrú zlepšil svoj sobotňajší čas o dve sekundy a za skúseným Tomášom Ondrejom zaostal iba o šesť desatín sekundy! „Všetko fungovalo ako malo a ja som zrazu pocítil vzrušujúcu ambíciu poraziť Tomáša,“ priznáva Jaro svoje nutkanie. „Tomáš však vytušil útok a ukázal, že je veľký pretekár. Pod tlakom svoj náskok ešte zvýšil a ja som sa znova musel uspokojiť „len“ s druhým miestom v triede,“ dodáva Jaro, ktorý dokázal zlepšiť aj svoju pozíciu v absolútnom hodnotení, kde skončil na piatom mieste!

DEMO MOTORSPORT

Som absolútne spokojný,“ bilancuje celý víkend 33-ročný pretekár. „V nedeľu som výrazne zlepšil svoj čas a navyše som zmenšil rozdiel medzi mnou aj Tomášom Ondrejom. Všetko do seba zapadlo presne ako malo, a to sa nám nepodarilo azda aj dva-tri roky. Vďaka chlapcom z DEMO MOTORSPORT TEAM-u auto fungovalo perfektne. Ďakujem im, že sa o všetko výborne postarali ja som sa mohol nerušene sústrediť len na pretekanie. Tento vydarený priebeh pretekov v Ožďanoch ma znova nabil energiou a chuťou do pretekania. Dostal ma do príjemnej eufórie, ktorú si pokúsim udržať čo najdlhšie,“ žiari usmiaty Žiarčan pohodou. Nuž, a najlepšie by bolo, keby sa mu túto vnútornú auru pohody podarilo udržať minimálne do pretekov na Dobšinskom kopci. Práve tam totiž už o mesiac pokračuje slovenský kopcový šampionát aj s európskou účasťou.

Zdroj: Ľuboš Kašický / freefoto: Julo Salzer, motorsportmedia.sk

Pridaj komentár