DEMO MOTORSPORT

DEMO MOTORSPORT – Skvelá partia – skvelý víkend

Žiarčan Jaro Dubóczi oslávil narodeniny dvojnásobným pódium na Jankovom vŕšku, no okrem pohárov si domov viezol aj dobrú náladu zo skvelého víkendu.

DEMO MOTORSPORT

Preteky na Jankovom vŕšku prakticky uzatvorili domácu sezónu Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2021 (MMSR sa ešte dojazdia v poľskej Korczyne). Spoločný podnik poľského, českého a slovenského „majstráku“ sa tentoraz postaral o plnú štartovú listinu 120 súťažiacich, a príjemné letné počasie zasa olemovalo trať množstvom divákov. Jednoducho, vydarený víkend!

A rovnako to vnímal aj Žiarčan Jaroslav Dubóczi, štartujúci so Seatom Leon Supercopa vo farbách DEMO MOTORSPORT TEAM-u v Skupine 4, Triede 4a. „Na Jankov vŕšok chodievam vždy rád. Príjemné miesto, príjemní ľudia a náročná trať. Akurát som sa trochu obával septembrového termínu. Miestna trať je už aj tak veľmi šmykľavá a ak by zapršalo, či napadalo lístie, tak by to bolo ešte náročnejšie. Nakoniec to však bol skvelý víkend,“ vraví Jaro Dubóczi, ktorý sa v Uhrovci lúčil s Kristovými rokmi a chystal sa, spolu s priateľmi, „primaľovať si ďalší krížik na kapotu života“.

DEMO MOTORSPORT

Od Dobšinej to bola celkom dlhá pauza. Človek nie je taký vyjazdený, ako keď sú preteky každý druhý týždeň,“ priznáva Jaro. „Jankov vŕšok neodpustí chybu a bolo sa treba rýchlo vrátiť do súťažného tempa. Bola to teda výzva, no výzvy mám rád.“ Žiarčan prvýkrát na tejto trati štartoval so sekvenčnou prevodovkou a aj úvodné jazdy boli o preverení funkčnosti techniky. Potom sa to však už rozbehlo. „Mal som mal pocit, že by som mohol ešte zrýchliť voči môjmu osobnému rekordu. To sa však ukázalo ako nereálne,“ pokračuje Dubóczi. „Tento rok mám motor so slabším výkonom (o 30 koní). Na druhej strane však auto bolo spoľahlivé. Nemali sme žiadne technické starosti. Nemuseli sme nič riešiť. Jediné, čo sme riešili bola iba príprava pneumatík na štart. Takže z celého víkendu mám veľmi príjemný pocit. Mohol som sa v kľude sústrediť na jazdy.

A súboje boli naozaj tesné. Jaro a Leon však spolu po obidva súťažné dni vyjazdili v silnej konkurencii tretie miesto, čím potvrdili svoje postavenie v slovenskom šampionáte. „Predokolka nemohla konkurovať štvorkolkám a preto umiestnenie na bedni považujem za úspech a potvrdenie našej výkonnosti,“ usmieval sa spokojne pohoďák Jaro. Zaujímavé bolo, že pretekár DEMO MOTORSPORT TEAM-u jazdil väčšinu víkendu na mäkkých gumách, no keď sa v nedeľu rozhodli zmeniť svoju voľbu, prekvapil všetkých výsledok. „Celý čas som jazdil mäkké gumy a šmýkalo sa. Zmenili sme teda nastavenie a vyskúšali nahodiť tvrdé gumy,“ vysvetľuje Žiarčan. „Proti logike naše auto zrýchlilo o tri sekundy! Dokázal som sa tak dostať aspoň na úroveň časov z roku 2019. Vyzerá to teda, že moje auto funguje lepšie na tvrdých pneumatikách.

DEMO MOTORSPORT

Dvojicou bronzových výsledkov si Jaroslav Dubóczi upevnil titul vicemajstra Slovenska v triede 4a, respektíve šieste miesto v absolútnom hodnotení Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu v sezóne 2021. „Na Jankovom vŕšku vládla výborná atmosféra a pekný výsledok len umocnil dobrý pocit zo súťažného víkendu. Stretli sme sa tu skvelá partia a podľa toho to aj vyzeralo. Ďakujem všetkým za podporu a teším sa už na najbližšie podujatie,“ uzatvoril víkend v Uhrovci pretekár DEMO MOTORSPORT TEAM-u.

Zdroj: Ľuboš Kašický / freefoto: Julo Salzer, Motorsportmedia.sk

Pridaj komentár