Marek Sýkora

Offroadsport.cz a Slovák Marek Sýkora majú za sebou Prológ na Rally Dakar 2022

Prvý deň v roku 2022 odštartoval nielen Nový rok, ale aj najslávnejšiu súťaž na svete, Rally Dakar 2022.

Marek Sýkora

Počas úvodného dňa súťaže, ktorá sa už po tretíkrát predstavila v Saudskej Arábii, absolvovali súťažiaci takzvanú kvalifikačnú rýchlostnú skúšku. Napriek faktu, že meraný úsek bol dlhý iba devätnásť kilometrov, súťažiacich museli počas etapy 1A najazdiť celkovo viac ako šesťsto kilometrov, pričom trať smerovala z Jeddahu do Hailu, kde bude aj slávnostné predstavenie súťažiacich.

Dakar 2022

Trať meraného úseku mala síce iba devätnásť kilometrov určite však nebola úplne jednoduchá. Takmer celá bola na pieskovom povrchu, pričom približne tridsať percent boli duny, boli na nej rôzne stúpania a klesania. Auto fungovalo výborne, len sme mali problém s elektronickým roadbookom. Ten sa nám zasekol na štarte, neukazoval nič ani smer, nebralo to waypointy a tak sme celú meranú časť absolvovali doslova na oči. Uvidíme večer v bivaku či sa túto poruchu podarí odstrániť. Verím, že áno. A ako sa hovorí, zlý začiatok, dobrý koniec, tak dúfam, že to tak aj bude,“ opísal Prológ Marek Sýkora.

Marek Sýkora

Zajtra, čiže 2.1.2022 absolvujú účastníci prvú etapu Rally Dakar 2022. Tá sa bude konať v okolí mesta Hail, pričom jej celková dĺžka bude 514 kilometrov. V tomto počte je už započítaných aj 333 meraných kilometrov. Podľa organizátora táto etapa bude veľmi náročná hlavne čo sa týka navigácie, takže Marek Sýkora sa v nej určite poriadne zapotí.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Offroadsport.cz, dakar.com

Pridaj komentár