Offroadsport.cz

Zapletal so Sýkorom sa po piatej etape už blížia v triede do TOP 10

Piata etapa najnáročnejšej rally súťaže na svete priniesla v prípade Offroadsport.cz Teamu sedemnáste miesto v triede FIA T 1.1. 4×4. V priebežnom poradí im v triede po piatej etape patrí jedenáste miesto.

Offroadsport.cz

V celkovom poradí v kategórii vozidiel už Miro s Marekom poskočili na dvadsiatu tretiu priečku. Dnešná etapa bola pre kategóriu Car a Truck iná ako pre motocykle a Quady. V prípade vozidiel merala etapa päťstošesťdesiat kilometrov a konala sa východne od hlavného mesta Saudskej Arábie Riyádhu. V celkovom počte kilometrov bolo započítaných už aj štyristo ostrých. Tie prechádzali traťou na ktorej bolo spočiatku o niečo viac kamenia ako v minulých dňoch, pričom súťažné posádky museli dávať pozor na defekty, neskôr nasledoval takmer osemdesiat kilometrový úsek ktorý tvorili pieskové duny.

Offroadsport.cz

„V piatej etape bolo na trati trochu viac kameňov, bolo to v takej trialovej časti, ale to nevadilo. Po prvej neutralizácii, rovnako ako včera sme zase menili po defekte jedno koleso. Bolo to dosť rozbité a podarilo sa nám v jednej jame ohnúť jeden čap, ale nemalo to žiaden vplyv na jazdu a chovanie auta. Inak to bolo absolútne bez problémov, výsledok nás teší,“ povedal po piatej etape Marek Sýkora.

Zajtra na účastníkov Rally Dakar 2022 čaká šiesta etapa, ktorá sa bude konať v približne rovnakých podmienkach ako dnešná piata. Rozdiel bude v tom, že si vozidlá a motocykle v podstate iba vymenia dnešné trate. Po absolvovaní šiestej etapy príde voľný deň, ktorý všetci súťažiaci, ale aj mechanici radi privítajú.

Offroadsport.cz

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Offroadsport.cz, dakar.com

Pridaj komentár