Jantar Team

Slovenský Jantar Team je už v polovici Rally Dakar 2022

Šiesta etapa Rally Dakar 2022 uzavrela prvú polovicu tejto najťažšej rally súťaže na svete. Slovenský Jantar Team ju zvládol výborne a teraz ich čaká voľný deň.

Jantar Team

Posádka Juraj Ulrich – Ľuboš Schawarzbacher jazdiaca na vozidle Mitsubishi Pajero 3000 L141G úspešne zvládla aj dnešnú, šiestu etapu súťaže. V nej ich čakali dva regularity testy a jeden navigačný. V priebežnom absolútnom poradí kategórie Car Classic figurujú na štyridsiatom treťom mieste z celkového počtu stoštyridsať vozidiel a v triede H2 im patrí krásne sedemnáste miesto. Ak vezmeme v úvahu fakt, že Juraj s Ľubošom sú na Rally Dakar nováčikmi, toto nie je vôbec zlý výkon.

„Tešíme sa, že sme v polovici Dakaru, chvíľami sme ani nedúfali, že sem prídeme, ale prvých šesť etáp je za nami a zajtra je voľný deň. Dnešná etapa bola ťažká, ale viac sme sa toho báli, ako to bolo ťažké a dali sme to myslím si, že v pohode. Konečne si môžeme trochu oddýchnuť, ale aj vyservisovať auto. Chceme sa v prvom rade poriadne osprchovať, vyprať si nejaké veci a hlavne sa poriadne vyspať, keďže už máme poriadny spánkový deficit. Keďže sme tím bez mechanikov musíme sa povenovať aj autu, čiže dopoludnia oddych, popoludní robota na aute,“ povedal Juraj Ulrich po dojazde do cieľa šiestej etapy Rally Dakar 2022.

Jantar Team

„Super. Bolo to lepšie ako sme čakali, mysleli sme, že to bude viac kamenisté, tak nás totiž včera na breefingu informovali, ale bolo to okay. Mňa už dosť bolí chrbát, tak sa veľmi tešíme na ten voľný deň. Trošku sa natiahneme a hlavne nebudeme musieť ráno o štvrtej vstávať a naberieme sily do druhej polovice súťaže. Sme radi, že sme v polke a tá druhá polovica by mala byť aj krajšia čo sa týka scenérií. Zajtra si chceme hlavne užiť oddych a poriadne sa vyspať,“ doplnil informácie o dnešnej etape spolujazdec Ľuboš Schwarzbacher.

S dojazdom súťažnej posádky do cieľa šiestej etapy bol spokojný aj Ján Miloň, šéf slovenského Jantar Teamu: „Máme za sebou polovicu súťaže. Za tých pár dní od Nového roku sme zažili aj dobré aj zlé chvíle. Samozrejme sa teším, že Juraj s Ľubošom pokračujú v súťaži, mrzí ma vypadnutie Davida Pabišku. Ale aj takúto podobu má Rally Dakar a treba s tým počítať. Som rád, že nás čaká voľný deň, keďže nielen samotní súťažiaci, ale aj ich sprievod sme už značne vyčerpaní a potrebujeme trochu oddychu.“

Jantar Team

Počas zajtrajšieho dňa sa kompletná dakarská karavána na chvíľočku zastaví a voľný deň využije každý podľa vlastného uváženia. Niektorí budú oddychovať, iní zase opravovať pretekárske vozidlá, niektorí sa možno vyberú na obhliadku metropoly Saudskej Arábie. Jedno je však isté, v nedeľu sa Rally Dakar 2022 dá opäť do pohybu a my budeme samozrejme pri tom.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jantar Team + dakar.com

Pridaj komentár