Offroadsport.cz

Posun vo výsledkoch smerom nahor pre Mira Zapletala a Mareka Sýkoru

Posádka Offroadsport.cz Teamu, Miro Zaplatel a Marek Sýkora sa v dnešnej desiatej etape Rally Dakar 2022 posunuli v priebežnom poradí o jedno miesto nahor v triede FIA T1.1 4×4.

Offroadsport.cz

V celkovom poradí bez rozdielu tried v kategórii Car im po desiatej etape Rally Dakar 2022 patrí dvadsiate štvrté miesto. Desiata etapa pritom smerovala z Wadi Ad Dawasir do mesta Bisha. Jej celková dĺžka bola sedemstopäťdesiat deväť kilometrov, pričom meraná časť sa zastavila na tristosedemdesiatich piatich kilometroch. Toto sú vzdialenosti uvedené organizátorom, ak však vezmeme v úvahu neutralizáciu, meraná časť mala vlastne o približne tridsaťpäť kilometrov menej. Mirovi s Marekom sa v tejto etape darilo, dojazdili v triede FIA T1.1 4×4 na sedemnástom mieste.

Offroadsport.cz

„Dnešok bol spočiatku strašidelne rýchly, fakt to bolo neskutočné, stále na šestku na pieskových cestách. Potom to trochu spomalili menšie duny a pokračovalo to pomedzi ťaviu trávu, kde to bolo trochu zamotané. Trať pokračovala cez pieskové riečiská medzi takými kamennými kopcami. Nasledovala neutralizácia a po päťdesiatich kilometroch ďalšia. Po týchto dvoch neutralizáciách z ktorých jedna mala až tridsaťpäť kilometrov sa trať presunula do kamenistého úzkeho terénu, čo bolo naozaj veľmi pekné. Po tomto úseku nasledovali rýchle úseky popri kaňonoch až do cieľa. Tu sme urobili asi pätnásť kilometrov pred cieľom jeden defekt, ale inak bola dnešná desiata etapa viac, menej bez problémov, teda ak nepočítame ten jeden defekt,“ zhodnotil dnešné zážitky v etape Marek Sýkora.

Offroadsport.cz

Zajtra na súťažiacich v rámci Rally Dakar 2022 čaká predposledná etapa. Tá sa bude konať v akomsi kruhu v blízkosti mesta Bisha, kde je aj dnešný bivak. Dĺžka tejto trate bude celkovo päťstojeden kilometrov a meraná časť z tohto počtu bude tristoštyridsaťšesť kilometrová.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Offroadsport.cz, dakar.com

Pridaj komentár