XIQIO Racing, Moris Cup Jahodná

Dvakrát zlato aj bronz pre XIQIO Racing a Tomáša Ondreja

Pre XIQIO Racing je jedným z domácich podujatí Moris Cup Jahodná, preteky automobilov do vrchu. Na tých práve ukončených sa košický tím blysol dvoma víťazstvami v triede, ale dvoma tretími v absolútnom poradí.

XIQIO Racing

Tomáš Ondrej trať pretekov automobilov do vrchu v Košiciach dôverne pozná. Bodaj by aj nie, veď tu štartuje v podstate každý rok, navyše býva často tento úsek zaradený aj ako rýchlostná skúška v rámci Rallye Košice. V minulom roku, pri svojej premiére s vozidlom Škoda Fabia WRC v nedeľných pretekoch, ovládol celé slovenské jazdecké pole a vyhral. Aj preto bol už pred štartom aktuálneho ročníka Moris Cup Jahodná pasovaný do úlohy jedného z favoritov na pódium.

XIQIO Racing

„Je pravda, že v minulom roku sa mi podarilo vyhrať, ale to bola naša Škoda Fabia WRC v kopcovej úprave, čiže bez restriktora. Teraz ideme kompletnú rally špecifikáciu, čiže aj s restriktorom a pri počte kopcových špeciálov, ktoré majú raz toľko výkonu ako my, to nebude ľahké,“ vysvetlil pred pretekmi Tomáš Ondrej.

Napriek tomuto hendikepu však Tomáš nielen v sobotu, ale aj v nedeľu zajazdil súčet časov, ktoré ho pasovali na tretie miesto absolútneho slovenského poradia. Zároveň vyhral skupinu A, ale aj triedu A+2000, čiže si z Jahodnej odviezol množstvo cenných trofejí.

„S autom som šiel asi maximum čo sa dalo, o čom hovoria aj dosahované časy. Rozdiel medzi mojimi časmi je iba dvestopäťdesiatdeväť tisícin. Som rád, že sa mi podarilo dojazdiť na treťom mieste v oboch súťažných dňoch a zároveň vyhrať skupinu aj triedu. Auto funguje super. Moje poďakovanie patrí šéfovi tímu Mariánovi Mičákovi, ale aj všetkým partnerom, mechanikom a kamarátom,“ povedal po pretekoch Tomáš Ondrej.

XIQIO Racing, Moris Cup Jahodná

Spokojnosť s výsledkom samozrejme prejavil aj manažér XIQIO Racing Teamu, Marián Mičák: „Samozrejme, že som spokojný. Ako už Tomáš povedal, na týchto pretekoch bola nesmierne silná konkurencia, na podstatne silnejších autách. Tomáš však dokázal, že sa dokáže popasovať aj so silnejšími súpermi, o čom hovorí samotný výsledok.“

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár