XIQIO

XIQIO na Rallye Košice: Štyri víťazstvá pre Deaka, Srnka musel odstúpiť

Pre XIQIO Racing Team mala 42.Rallye Košice zvláštnu príchuť. Konala sa v Rožňave, ale aj Košiciach. Z Rožňavy pochádzajú obaja jazdci tímu, v Košiciach je sídlo tímu.

XIQIO

Navyše práve tu, na domácej pôde sa chystala posádka Tomáš „Srnka“ Ondrej – Adam Gömöri so Škodou Fabia WRC zabojovať o tretie miesto konečného poradia tohtoročného slovenského rally šampionátu.

Všetko začalo viac ako dobre, keď Srnka s Adamom dokázali vyhrať z úvodnej štvorice rýchlostných skúšok hneď tri. Zdalo sa, že plán sa podarí splniť a Tomáš s Adamom, ale aj celým XIQIO Racing Teamom sa budú tešiť z titulu druhých vicemajstrov. Hovorí sa: „človek mieni, osud mení“ a presne toto príslovie zaúradovalo aj teraz.

XIQIO

Čo sa presne stalo nám opísal Tomáš Ondrej: „Neskutočne ma to mrzí, ale nevedeli sme tomu nijako predísť. Vyradila nás technická porucha, gumička na spojkovom valci, ktorá stojí snáď ani nie tri eurá. Nemohol som stlačiť spojkový pedál, inak by som určite išiel ďalej. Mrzí to o to viac, že sme museli odstúpiť z prvého miesta absolútneho poradia, v momente, keď náš sen bol na dosah.“

XIQIO

Radosť v rámci 42.Rallye Košice urobila aspoň druhá posádka tímu, ktorá pod hlavičkou XIQIO Racing Teamu štartovala premiérovo, Peter Deak – Marek Podobník jazdiaca na Mitsubishi Lancer EVO IX. Nielenže táto dvojica dala o sebe vedieť už v sobotu, keď sa jej podarilo zajazdiť druhý najrýchlejší čas na mestskom okruhu hneď za Ondrejom s Gömörim, ale dotiahla celú súťaž až do konca, pričom vyhrala v rámci slovenského hodnotenia súťaže po oba dva dni triedu 3, ale brala aj poháre za víťazstvo v rámci triedy za MSR Rallye Košice ako celok a navyše aj za víťazstvo vo FIA Zóne strednej Európy.

„V prvom rade som neskutočne šťastný, že sa nám podarilo vyhrať. Moja vďaka patrí celému XIQIO Racing Teamu za možnosť štartovať na Rallye Košice, ale aj spolujazdcovi Marekovi Podobníkovi. Nebola to ľahká súťaž, ale podarilo sa nám ju poraziť,“ zhodnotil svoj výkon Peter Deak.

XIQIO

Napriek sobotňajšiemu sklamaniu z odstúpenia Srnku, v nedeľu víťazstvo Peťa s Marekom potešilo aj manažéra XIQIO Racing Teamu, Mariána Mičáka: „V sobotu som bol naozaj veľmi sklamaný z odstúpenia Tomáša s Adamom. Jednoducho nám akosi osud nechce dopriať. V nedeľu ma zase potešili Peter s Marekom, ktorí podali fakt výborný výkon a zaslúžene vyhrali triedu 3 za čo im z celého srdca ďakujem. Samozrejme poďakovanie patrí všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli.“

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár