RUFA SPORT

RUFA SPORT na Barum Rally s majstrom FIA ERC Alexeyom Lukyanukom

Do štartu podujatia Barum Czech Rally Zlín 2019 ostáva už doslova iba niekoľko hodín a my máme pre vás najnovšiu informáciu. Podujatia sa zúčastní aj slovenský RUFA SPORT Team.

Najskôr to vyzeralo tak, že slovenský RUFA SPORT Team tohtoročnú Barum Rally Zlín vynechá. Nakoniec je však všetko inak a aj keď nie priamo, RUFA SPORT Team sa predsa len podujatia zúčastní. Pýtate sa ako to je nie celkom priamo ? Jednoducho. Slovenský tím po tom, čo v minulom roku pritiahol európskeho rally šampióna, Alexeya Lukyanuka na Pražský Rallysprint, sa spoločne predstavia aj teraz. RUFA SPORT Team sa totiž dohodol na jednorazovej spolupráci s tímom Sainteloc Junior Team, ktorý práve Alexey reprezentuje v rámci seriálu FIA European Rally Championship. Ten sa divákom v Zlíne a jeho okolí predstaví v úlohe úradujúceho majstra Európy, ale aj aktuálneho lídra šampionátu. Na rally tratiach v rámci Barum Rally mu vo vozidle Citroën DS3 R5 bude robiť spoločnosť Alexey Amautov.

„Náš RUFA SPORT Team má s Barum Rally veľké skúsenosti, mali sme tu niekoľkokrát výborné umiestnenia, vrátane pódiových. Navyše s Alexeyom sme už v minulosti spolupracovali a tak slovo dalo slovo a my sme sa dohodli na tejto aktuálnej spolupráci. Samozrejme Alexey by rád v Zlíne vyhral a upevnil si tak svoju vedúcu pozíciu v rámci seriálu FIA European Rally Championship 2019, kde bojuje na obhajobe minuloročného majstrovského titulu. Som rád, že sa s RUFA SPORT Teamom toho môžeme zúčastniť. Držte našej posádke palce,“ vysvetlil Ľubomír Kleman, manažér RUFA SPORT Teamu.

RUFA SPORT

Barum Czech Rally Zlín 2019 odštartuje v dňoch 16. – 18.8.2019 ako šieste kolo prestížneho seriálu FIA European Rally Championship. Centrom podujatia je moravské mesto Zlín, kde na súťažiacich čaká trať o celkovej dĺžke 755 kilometrov. V tomto počte je započítaných aj takmer 220 ostrých kilometrov. Tie sú rozdelené do 15 rýchlostných skúšok. Štart súťaže je plánovaný na piatok (16.8.2019) od 16:00 hodiny a cieľ na nedeľu (18.8.2019) od 16:58 hodiny. Tu sa zároveň dozvieme aj to, ako sa Alexeyovi a RUFA SPORT Teamu darilo na tohtoročnej Barum Czech Rally Zlín.

Zdroj: Miro Majláth

Pridaj komentár