Cena Slovenska Pezinok Baba

Prvý deň TODOS Cena Slovenska vyhral Fausto Bormolini

Dve sobotňajšie súťažné jazdy pretekov TODOS Cena Slovenska Pezinok Baba 2020 máme za sebou. Obe jazdy (5.9.2020) prebehli viac menej bez problémov, pričom ich úspešne absolvovalo sedemdesiatdva jazdcov.

Cena Slovenska Pezinok Baba

Tréningová mora, keď hlavne druhá jazda bola viackrát prerušená, sa v priebehu oboch súťažných jázd jednoducho vyparila. Organizátorom sa dokonale podarilo stiahnuť časovú stratu, ktorá vznikla v rámci druhej tréningovej jazdy. Súťažné jazdy úspešne absolvovalo sedemdesiatdva jazdcov, pričom najrýchlejší v oboch jazdách bol rovnako ako pri tréningu Talian Fausto Bormolini na formule Reynard K02. So stratou viac ako trinásť sekúnd na víťaza dojazdil Rakúšan Hermann Waldy jun. jazdiaci na formule Tatuus Master. Tretie miesto absolútneho poradia v rámci úvodného dňa TODOS Cena Slovenska patrilo ďalšiemu Talianovi, v tomto prípade to bol Renzo Napione na formule Reynard K02. Štvrtá priečka patrila poľskému úradujúcemu majstrovi Szymonovi Lukaszczykovi a jeho Mitsubishi Lancer EVO V AMS a piata jeho krajanovi „Dubaiovi“ jazdiacom na kopcovom špeciále Mitsubishi Lancer EVO.

Cena Slovenska Pezinok Baba

Spomedzi čisto slovenských jazdcov bol najrýchlejší Igor Drotár na Škode Fabia R5, pred Martinom Juhásom na formule Tatuus FR2000 a tretím najrýchlejším slovenským jazdcom bol Tomáš „Srnka“ Ondrej jazdiaci na Mitsubishi Lancer EVO IX.

Medzi Historikmi najrýchlejší súčet časov dosiahol Čech Miloš Zmeškal na formule Ralt 032, druhý najrýchlejší bol Poliak Marian Czapka na Porsche 928. tretie a štvrté miesto patrilo Slovákom, bratom Benikovcom, pričom tretí Marcel sa premiérovo predstavil na vozidle BMW 2002Ti.

Cena Slovenska Pezinok Baba

Podujatie TODOS Cena Slovenska Pezinok Baba 2020 pokračuje aj zajtra (6.9.2020) dvojicou tréningových jázd dopoludnia a dvojicou súťažných popoludní. Samozrejme o tom, čo sa dialo a komu sa ako darilo, vás budeme opäť informovať.

Miro Majláth
tlačový tajomník
TODOS Cena Slovenska 2020
Foto: Martin Paľov

Pridaj komentár