XIQIO Racing

XIQIO Racing a Struckel absolútnymi víťazmi ďalšieho slalomu

Ďalšou trofejou pre košický XIQIO Racing Team a súťažnú posádku Tomáš Struckel – Matúš Lejko sa stalo podujatie XII. OKNADVERE.SK RACE ŠACA, keď spoločne dosiahli na absolútne víťazstvo.

XIQIO Racing

Po slalomoch v Cesticiach a na Jahodnej je víťazstvo v Šaci už štvrtým absolútnym víťazstvom, ktoré dosiahol Tomáš Struckel spoločne s košickým XIQIO Racing Team a vozidlom Subaru Impreza WRX STi v rámci slalomových podujatí.

Zdalo by sa, že Tomáš jednoducho nevie nájsť premožiteľa, pravdou však je, že o každé víťazstvo musel tvrdo bojovať. Inak tomu nebolo ani Šaci. V prvej jazde síce Tomáš dosiahol najrýchlejší čas, pri svojej jazde ale zhodil dva kužele vytyčujúce slalomovú trať. Za tento priestupok okamžite prišiel trest v podobe štvorsekundovej penalizácie, čo znamenalo, že sa Tomáš zaradil so stratou necelé dve sekundy na druhé miesto priebežného poradia. Aj v druhej súťažnej jazde sa Tomášovi spoločne s Matúšom nedarilo tak ako si priali a opäť im patrilo druhé miesto a na svoj vrub si pripísali stratu ďalších deväť desatín sekundy. V slalome sa však vždy hralo a aj bude hrať o sekundičky, ktoré rozhodujú o konečnom poradí a presne tak tomu bolo aj v Šaci. V poslednej tretej jazde totiž súťažná posádka XIQIO Racing teamu poriadne zatiahla a výsledkom bol najrýchlejší čas, ktorým sa prepracovali k víťazstvu v absolútnom poradí.

XIQIO Racing

Bolo to veľmi tesné a súboje boli ozaj na hrane. Po absolvovaní prvých dvoch testov som vedel, že v poslednom musíme poriadne zatiahnuť. Šťastie bolo, že som presne vedel kde sa ešte dá zrýchliť, čo sa aj podarilo. Musím povedať, že trať bola veľmi dobre postavená, bola poriadne technická a náročná. Som rád, že sa nám podarilo spoločne s Matúšom vyhrať. Moja vďaka patrí XIQIO Racingu a Mariánovi Mičákovi za podporu,“ povedal v cieli usmiaty Tomáš Struckel.

Rovnako ako bol Tomáš vďačný Mariánovi Mičákovi, manažérovi XIQIO Racing Teamu, ten bol zase Tomášovi s Matúšom vďačný za výbornú reprezentáciu tímu: „Chalani predviedli úžasný výkon. Na poslednú jazdu sa plne koncentrovali a dokázali, že ozaj vedia zabojovať aj pod obrovským tlakom. Brať absolútne víťazstvo v konkurencii takmer osemdesiatich súťažiacich je perfektné, za čo im ja ďakujem.

XIQIO Racing

Ďalším podujatím na ktorom by sa XIQIO Racing Team spoločne so svojou súťažnou posádkou predstaví, bude podujatie Race Slanec, ktoré sa bude konať 12.9.2020.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Július Salzer

Pridaj komentár